1. razred: 

Učenici se uvode u prvu fazu obrade lektire.

2. razred:

Balog, Zvonimir, Male priče o velikim slovima

Bauer, Ljudevit, Tri medvjeda i gitara

Ćopić, Branko, Ježeva kućica

Ezop, Basne

Femenić, Stanislav, Idi pa vidi

Grimm, Jacob i Wilhelm, Bajke (izbor)

Kapidžić-Hadžić, Nasiha, Sjenica

Sigsgaard, Jens, Pale sam na svijetu

Škrinjarić, Sunčana, Plesna haljina žutog maslačka

Videk, Nevenka, Pismo iz Zelengrada

Horvatić, Dubravko, Stanari u slonu 

3. razred:

Brlić-Mažuranić, Ivana, Priče iz davnine

Grimm, Jacob i Wilhelm, Bajke

Mahmutefendić, K., Roman o novčiću

Narodne pripovijetke

Radović, D., Izbor iz poezije

Čapek, Karel, Poštarska bajka

Collodi, Carlo, Pinokio

Andersen, Hans Christian, Bajke

Kovačević, Hrvoje, General Kiro miš

Peroci, Ela, Baka plete rukavice, Maca papučarica 

Perrault, Charles, Budalaste želje,Griselda, Kraljević Čuperak, Ljepotica i zvijer, Mačak u čizmama, Magareća koža

4. razred:

Barrie, James M., Petar Pan

Baum, Frank Lyman, Čarobnjak iz Oza

Basne (izbor)

Brlić-Mažuranić, Ivana, Čudnovate zgode šegrta Hlapića

Femenić, Stanislav, Ludi kamen

Horvatić, Dubravko, Grički top

Horkić, Dragutin, ČaĊave zgode

Hromadžić, A., Patuljak vam priča

Hrvatske narodne bajke

Iveljić, Nada, Šestinski kišobran ili Čuvarice novih krovova

Kolar, Slavko, Jurnjava na motoru

Kulidžan, Dragan, Pjesme za djecu

Lindgren, A., Pipi Duga Čarapa

Lofting, Hugh, Pripovijest o doktoru Dolittleu

Lovrak, Mato, Vlak u snijegu

Nazor, Vladimir, Bijeli jelen

Paljetak, Luko, Miševi i mačke naglavačke

Pilić, Sanja, Nemam vremena ili E baš mi nije žao ili Hoću i ja

Polak, Sanja, Dnevnik Pauline P. ili Drugi dnevnik Pauline P.

Preussler, Otfried, Mali vodenjak ili Mala vještica

Prosenjak, Božidar, Sijač sreće

Rodari, Gianni, Putovanje Plave strijele ili Čipolino

White, Elwyn Brooks, Paukova mreža

5. razred: 

Brlić-Mažuranić, Ivana, Priče iz davnine

Carroll, L., Alica u zemlji čuda

Čečuk, Čunčić-Bandov, Horvat-Vukelja, Kolarić – Kišur, Igrokazi

Kestner, Erich, Emil i detektivi ili Tonček i Točkica ili Leteći razred ili Blizanke

Kolarić-Kišur, Zlata, Moja zlatna dolina

Lindgren, Astrid, Pipi Duga Čarapa

Lovrak, Mato, Druţba Pere Kvržice

Mahmutefendić, K., Roman o novčiću

Pulić, Nikola, Ključić oko vrata

Radović, D., Izbor iz poezije

Salten, Felix, Bambi

Spyri, Johanna, Heidi

6. razred 

Balog, Zvonimir
Bajke (izbor)
Basne (izbor)
Ćopić, Branko
Krilić, Zlatko
Kulenović, Skender
Kušan, Ivan
Lagerlöf, Selma
Lovrak, Mato
Matošec, Milivoj
Molnar, Ferenc
Narodna (usmena) knjiţevnost
Pandţo, Šukrija
Puškin, A. S.
Ramljak, Ivan I.
Šimunović, Dinko
Truhelka, Ćiro
Twain, Mark
Verne, Julies
Vitez, Grigor

7. razred

Defoe, Daniel
Horvat, Joţa
Horvatić, Dubravko
Humo, Hamza

Jukić, Ivan Frano

Jurišić, J.
Kaniţaj, Pajo
Koĉić, Petar
Kordić, Nikola
Kozarac, Josip
Kulenović, Skender
Majetić, Alojz
Martić, fra Grga
Maţuranić, Fran
Nazor, Vladimir
Pavliĉić, Pavao

Prosenjak, Boţidar
Ramljak, Ivan Ićan
Schwab, Gustav
Sienkiewicz, Henrik
Swift, Jonathan
Šenoa, August
Tomaš, Stjepan
Wilde, O.

8. razred

Andrić, Ivo
Bruckner, Karl
Cesarić, Dobriša
Ćorić, Šimun Šito
Ćorović, Svetozar
Defoe, Daniel
Hasagić Duboĉanin, Alija
Hitrec, Hrvoje
Jelaĉić Buţinski, Dubravko
Jurkić, Štefa
Kovaĉić, Ivan Goran
Kordić, Zdravko
Koroman, Veselko
Kumiĉić, Eugen
Novak, Vjenceslav
Prosenjak, Boţidar
Ramljak, Ivan Ićan
Saint Euxpery, A. de
Schwab, Gustav
Šenoa, August
Šimunović, Dinko
Sušić, Derviš
Tadijanović, Dragutin
Tomaš, Stjepan
Vuletić, AnĊelko

9. razred

Andrić, Ivo
Bach, Richard
Bubalo, Janko
Ĉuić, S.
Dizdar, Mak
Gjalski, Ksaver Šandor
Hemingway, Ernst
Izbor iz hrvatske lirike
Jakovljević, Ilija
Jurić Zagorka, Marija
Kishon, Ephraim
Kolar, Slavko
Krleţa, Miroslav
Kumiĉić, Eugen
Matoš, Antun Gustav
Shakespeare, William
Sušac, Gojko
Šenoa, August
Šimunović, Dinko
Škrinjarić, Svjetlana
Usmena (narodna) knjiţevnost